تاریخ انتشار۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب : 197561

اولویت دادن به مسئله فلسطین ضروریست / وحدت جهان اسلام در روزقدس راه مقابله با طرحهای فتنه جویانه اسرائیل

کارشناس مسائل خاورمیانه با تأکید بر اولویت دادن به مسئله فلسطین در شرایط فعلی منطقه، روز قدس را روزی برای همه مسلمانان دانست.
اولویت دادن به مسئله فلسطین ضروریست / وحدت جهان اسلام در روزقدس راه مقابله با طرحهای فتنه جویانه اسرائیل
"حسین رویوران"کارشناس مسائل خارومیانه در گفتگو با خبرنگار تقریب، درباره اهمیت روزقدس گفت: قدس روزی برای فلسطین و همه مسلمانان است، لذا اعلام روز قدس را امام خمینی(ره)، برای ایجاد نوعی همبستگی اسلامی با محوریت فلسطین نامگذاری کرده است.

وی تصریح کرد: تحولاتی که در منطقه ازجمله در سوریه، عراق، لیبی، سودان، یمن، مصر و کشورهای مختلف اتفاق افتاد، همه موجب شده است که بحث فلسطین به حاشیه رانده شود و از اولویت بیفتد اما حوادث فعلی منطقه ایجاب می کند که موضوع فلسطین در اولویت قرار بگیرد.

 این کارشناس مسائل خاورمیانه ناامنی موجود در منطقه را، نتیجه برنامه ریزی رژیم صهیونیستی دانست و افزود تا زمانی که این رژیم هست، متأسفانه این نا امنی ها هم استمرار دارد.

رویوران خاطرنشان کرد: امروزه امنیت رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت لبنان و فلسطین به چالش کشیده شده و امنیت اسرائیل مبتنی بر ناامنی منطقه است .

وی گفت: انتقال مفاهیم فوق به مردم و درک دقیق آنان از نقش پشت پرده اسرائیل درحوادث منطقه، موجب مشارکت بیشتر آنان در راهپمایی روز قدس می شود و در می یابند که پایان ناامنی در منطقه، از بین رفتن اسرائیل و تکفیریها است.

رویوران درباره نمایش وحدت مسلمان در روزقدس گفت: یکی از کارهایی که اسرائیل انجام داده، استفاده از نیروهای میدانی تکفیری برای ایجاد ناامنی درمنطقه و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است، بنابراین قطعا وحدت جهان اسلام در مبارزه با اسرائیل و پدیده های مرتبط با آن می تواند هم جهان اسلام را از دو دستگی خارج کند و هم عامل ایجاد دو دستگی را به چالش بکشاند و از بین ببرد.
 
http://www.taghribnews.com/vdcg3u9qqak9yn4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما