تاریخ انتشار۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۹:۰۰
کد مطلب : 150842
حجت الاسلام و المسلین موسوی:

جهل و تعصب برخی مسلمانان، به اختلافات دامن می‌زند

قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: وهابیت و جریانات تکفیری از یک ‏سو و جهل و تعصب برخی مسلمانان از سوی دیگر، موجب دامن زدن به اختلافات است.
جهل و تعصب برخی مسلمانان، به اختلافات دامن می‌زند
حجت الاسلام و المسلمین "سید موسی موسوی" قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ‏در حاشیه برگزاری بیست و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی، در گفتگو با خبرنگار تقریب ‏خاطرنشان کرد: باید مشکلات کنونی جهان اسلام را ریشه یابی کرد و در جهت حل این مشکل قدم برداشت. درعین حال باید متذکر شد که این مشکلات و درگیری‌ها در شرایطی ایجاد می شود که اسلام به یک نشاط و تحول جدید رسیده باشد.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی موج اسلام خواهی و بیداری اسلامی در منطقه شکل گرفت. این مسئله موجب نگرانی استکبار جهانی شد و به همین دلیل استکبار با جدیت تمام وارد میدان شد.

موسوی در ادامه گفت: برای رویارویی با این خیزش دشمن تلاش دارد تا با استفاده از عوامل داخلی به اهدافش برسد؛ اما اگر یک جامعه منسجم و همگام و همراه باشد، دشمن با شکست مواجه خواهد شد.

قائم مقام مجمع تقریب ادامه داد: عامل اصلی درگیری‌ها و خونریزی‌های جهان اسلام، صهیونیسم و استكبار جهانی است، اما متأسفانه مزدوران داخلی نیز در برخی اوقات از سیاست‌های آمریكا و صهیونیسم حمایت كرده‌اند.

وی وهابیت و جریانات تکفیری را در زمره این مزدوران داخلی دانست و گفت: متأسفانه جهل و تعصب برخی مسلمانان نیز به این مسئله کمک ‏کرده است و به دلیل غفلت علمای اسلام، وحدت میان امت اسلامی از بین رفته است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی اظهار داشت: برای از بین بردن فتنه موجود، نیازمند فعالیت های فکری و فرهنگی علما، شخصیت ها و دلسوزان جهان ‏اسلام هستیم تا موجب از بین رفتن سوء‌ظن‌ها و کینه هایی شود که در اثر جهل و تعصب به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری در پیام حج امسال فرمودند، امروز در دنیای ‏اسلام علاوه بر وحدت، نیازمند دشمن شناسی هستیم، زیرا با وجود اینكه این جریانات تكفیری ظاهراً ادعای دشمنی با آمریكا را دارند، اما ‏از سوی آمریكا و صهیونیسم حمایت مالی و سلاحی می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی افزود: این نادان هایی که بزرگترین ضربه را به پیکره ‏اسلام وارد می‌كنند، جوانانی را كه هیچ اطلاعاتی در مورد اسلام ندارند، به جنگ علیه مسلمانان ترغیب می‌كنند.وی با اشاره به اینکه موج گرایش به اسلام در دنیا افزایش پیدا کرده است افزود ، دشمنان اسلام فقر معنویت را بهانه و دستاویز خود قرار داده اند، درحالی که اسلام تنها دینی است که همه نیاز بشر درآن هست. 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی تصریح کرد: دشمن در شرایطی که جهان به اسلام توجه جدیدی پیدا کرده است، برای ایجاد اسلام هراسی و تفرقه، دنیای اسلام را درگیر خشونت‌ها و درگیری‌های خونین كرده است، تا با استفاده از این موقعیت اسلام را دین شمشیر و خونریزی معرفی كند،
http://www.taghribnews.com/vdchkvnzi23nm6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما