تاریخ انتشار۱۱ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب : 119425
دادستان سیستان و بلوچستان در گفتگو با تقریب:

تفرقه و تندروی بالاترین خدمت به دشمن است

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان گفت: در شرایط کنونی ایجاد تفرقه میان شیعه و اهل سنت و افراط و تندروی در این زمینه، بالاترین خدمت به دشمن محسوب می شود.
تفرقه و تندروی بالاترین خدمت به دشمن است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) از سیستان و بلوچستان، "محمد مرزیه" در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تقریب اظهار داشت: تقویت وحدت و تقریب مذاهب اسلامی به عنوان یک راهکار اساسی می تواند مانع اجرای بسیاری از شیطنتهای دشمنان در حوزه های مختلف امنیتی، فرهنگی و اقتصادی علیه کشور بشود. 

وی افزود: هیچکس منکر اختلاف دیدگاه و تفاوت سلیقه افراد و گروهها نیست اما بنا بر فرموده رهبر فرزانه انقلاب، اختلاف سلیقه و دیدگاهها نباید موجب ایجاد تنش در جامعه شود و افرادی که با بروز این نوع اختلافات موجب تشویش اذهان مردم و اختلاف افکنی می شوند در واقع مزدور دشمن هستند. 

دادستان زاهدان تصریح کرد: بهترین محور اتحاد در کشور، تاسی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است چرا که عمق نگرش و بصیرت ایشان می تواند بسیاری از سوء تفاهم ها و اختلاف نظرها را حل کند.
 
وی ادامه داد: اهانت و ایراد افترا و اتهام علیه یکدیگر که متاسفانه در برخی محافل سیاسی باب شده است تنها مایه نگرانی و ایجاد یاس در مردم می شود و هیچ گره بسته ای از مشکلات آنان را حل نخواهد کرد. 

مرزیه افزود: وحدت و همدلی شیعه و اهل سنت و همکاری طوایف و اقوام مختلف در سیستان و بلوچستان باید الگویی برای سایر مناطق کشور محسوب شود. 

وی افزود: امنیت سیستان و بلوچستان در مقطع کنونی رضایت بخش است و این حد مطلوب امنیتی نتیجه همکاری آحاد مردم منطقه و تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی و انتظامی و حمایت بی شائبه دستگاه قضایی است. 

دادستان زاهدان با استقبال از حرکتهای تقریبی و وحدت آفرین افزود: در راستای تقویت فضای وحدت و برادری شیعه و سنی، از هر حرکتی که در این زمینه موثر واقع شود استقبال و حمایت می کنیم.
http://www.taghribnews.com/vdcj8heviuqevxz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما